رزین وینیل استر

رزین وینیل استر چین کد رزین وینیل استر چین کد 3052
برای دریافت مشخصات فنی تماس حاصل فرمایید

تلفن فروش :
آقای مهندس بیات
09120179639
 خانم مهندس راد
09033229935
09033229936

توضیحات

ونیل استرها محصول واکنش رزینهاي اپوكسی با اسیدهاي غیر اشباع اتیلنی میباشند بجز حالات خاص، معمولا رزینهاي وینیل استر داراي انتهای غیر اشباع میباشند. این انتها میتواند واكنش شبکهاي شدن را انجام دهد و نیز میتواند پلیمریزاسیون زنجیرهاي وینیل استر را انجام دهد و یا اینکه به همراه استایرن کوپلیمر شود.

اکثر وینیل استرهاي مرسوم با استریفیکسیون یك رزین  دي اپوکسید با یك اسید مونوکربوكسیلیك غیر اشباع، ساخته میشوند. میتوان آنها را به تنهایی با واکنش رادیکال آزاد پخت نمود و یا در مونومري مانند استایرن حل نمود و رزین مایع بدست آورد. در این صورت، وینیل استر را میتوان مانند رزین پلی استر استفاده نمود.

رزینهاي وینیل استر خواص چقرمگی و مقاومت شیمیایی بسیار بهتري نسبت به رزینهاي پلی استر دارند. زنجیر اصلی اپوکسی سازنده وینیل استر، موجب پیدایش چقرمگی و ازدیاد طول كششی بالاتر میشود. جرم مولکولی رزینهای وینیل استر به انتخاب نوع اپوکسی بکار رفته بستگی دارد. به این دلیل، استحکام کششی، ازدیاد طول، نقطه نرمی و واکنش پذیري رزین نهایی توسط جرم مولکولی و ساختار اولیه تعیین میشود. این موضوع، این امکان را بوجود میاورد که براي کاربردهاي مختلف خواص مختلف طراحی شود.
رزینهاي وینیل استر در مقایسه با پلی استرهاي غیر اشباع مقاومت شیمیایی خوبی دارند.
بخشی از این ویژگی مربوط به عدم حضور پیوندهاي استري در زنجیره اپوکسی میباشد. اتصالات اجزاء پلیمر، توسط پیوندهاي ونیل استري  انجام می گیرد. این اتصالات درمقایسه با اتصالات استري در برابر اکثر محیط هاي شیمیایی بویژه در شرایط قلیایی شدید مقاومترند.
اتصال استري تنها در انتهاي زنجیر وینیل استر وجود دارد. این امر حملات عوامل شیمیایی را به حداقل میرساند.

خواص رزین وینیل استر:

برخلاف رزین پلی استر رزین وینیل استر باند غیر اشباع تعداد کمتری نسبت به رزین پلی استر غیر اشباع دارد رزین وینیل استر تعداد باند عرضی و تعداد پیوند اتری کمتری در مقایسه با رزین پلی استر غیر اشباع در ساختارش دارد و در نتیجه دانسیته پیوند اتصال عرضی کمتری داشته و موجب می شود انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با رزین پلی استر داشته باشد.

در واکنش گروه اپوکسی با گروه کربوکسلیک چند گروه هیدروکسیل در امتداد زنجیره وینیل استر تشکیل میشود که این گروه کربوکسیل موجب پیوند Hبا گروه های مشابه در الیاف شیشه می شود.به همین دلیل رزین وینیل استر چسبندگی بیشتری با الیاف شیشه در مقایسه با رزین پلی استر غیر اشباع دارد.با این حال چنین چسبندگی ای در رزین اپوکسی بیشتر اتفاق می افتد زیرا گروه هیدروکسیل بیشتری در مقایسه با وینیل استر دارد.

رزین وینیل استر مقاومت خوردگی بیشتری در برابر خوردگی در مقایسه با رزین پلی استر غیر اشباع دارد که این مقاومت ناشی از تعداد زیادی اتم بین گروه های استری،غلظت کم گروه های استری و است.

 اهمیت کاربرد رزین وینیل استر:

برای تمامی کاربرد هایی که رزین پلی استر را مورد مصرف می شود رزین وینیل استر را نیز می توان مورد استفاده قرار داد.این رزین می تواند جایگزین فلزات و پلی استر غیر اشباع بر پایه FPRبرای مقاومت در برابر خوردگی شود.کاربرد رزین وینیل استر  عبارت اند از:تانک ها،لوله کشی ها،کانال ها و تانکر های حمل اسید های رقیق و حلال ها و سوخت ها و مخازن اختلاط مقاوم در برابر خوردگی و..می باشد.

در صنایع الکتریکی رزین وینیل استر برپایه FPR استفاده می شود.ساخت اجزا برای اسیتگاه های تولید برق، ساخت تجهیزات توزیع و انتقال برق،تلوزیون و آنتن نمونه هایی از کاربرد الکتریکی این رزین است.

مقاومت بهتر در آب موجب شده که هم در صنایع لوازم خانگی و هم در صنایع در یایی نیز کاربرد داشته باشد.در زیر آب رزین وینیل استر در مقایسه با اپوکسی مقاومت بیشتری دارد،و به همین دلیل به طور گسترده ای در صنایع دریایی مصرف می شوند که از جمله آن ها می توان ساخت انواع بدنه ها،قایق های ماهی گیری،موتور قایق ها،بادبان ها،کشتی ها و ناو های نیرویی دریایی را نام برد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رزین وینیل استر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *