این حسگر، قادر به شناسایی نیتروژن دی‌اکسید موجود در هوا، حتی در غلظت‌های فوق‌العاده پایین نیز می‌باشد. عملکرد این دستگاه، مبتنی بر پدیده‌ای اپتیکی به نام پلاسمون است. نانوذرات فلزی به کمک این پدیده، روشن و درخشان شده و نوری با طول موج مشخص را جذب می‌نمایند. ضمن اینکه این فناوری، علاوه بر نیتروژن دی‌اکسید، برای شناسایی انواع دیگر گازها نیز قابل استفاده است.
در حال حاضر، در برخی از نقاط سوئد، از جمله در یکی از بزرگترین مراکز خرید گوتنبرگ، از این فناوری استفاده شده است. همچنین به زودی در مسیر یکی از خطوط اصلی راه آهن این شهر نیز، حسگر دیگری نصب گردیده و انتظار می‌رود تا در آینده‌ای نه چندان دور، این فناوری با استقبال قابل توجهی روبرو گردد. در این راستا، به منظور توسعه حسگرهای مذکور، دانشگاه شفیلد انگلستان نیز، در این پروژه همکاری نموده که ضمن توسعه استفاده از این فناوری، هدف دیگر این مشارکت، ارزیابی و مقایسه داده‌های حاصل از این حسگرها، با داده‌های ارائه شده توسط ایستگاه‌های مرجع بریتانیا است.
گفتنی است، شرکت‌های دیگری نظیر «Stenhøj Sverige» که یکی از تولیدکنندگان تحلیل‌گرهای دود برای تعمیرگاه‌های خودرو و شرکت‌های معاینه فنی است و همچنین «IVL» که مؤسسه تحقیقات زیست محیطی سوئد است نیز، با این گروه تحقیقاتی مشارکت نموده و در تست‌های آتی و توسعه و بهبود عملکرد و استفاده از این حسگرها، کمک می‌نمایند
لازم به ذکر است که طی یک گزارش از سوی دانشگاه «MIT» در سال 2018 میلادی، دانشگاه چالمرز در زمره ده دانشگاه برتر در حوزه آموزش مهندسی قرار گرفته است.

مقالات

الودگی هوااولین کارخانه تولید رزین در ایرانپخشپخش رزینپخش رزین اصفهانپخش رزین ایرانپخش رزین پلی استرپخش رزین تهرانپخش رزین در ایرانپخش رزین شناور سازیپخش رزین قایق سازیپخش رزین کامپوزیتپخش رزین لنج سازیپخش رزین مبلسازیپخش رزین مجسمه سازیپخش رزین مشهدپخش عمده رزینپخش عمده رزین در ایرانپخش عمده رزین مجسمهپخش کننده رزینپخش کننده عمده رزینپخش کننده عمده رزین کارخانه پخش کنندهپلاسونپلی استر پوست پولیشپوست وپولیشپولیشپولیش پلی استرپولیش رزینپولیش کاریپولیشی کهرتولید رزین پلی استرتولید عمده رزیندفتر مرکزی پخش کننده رزینرزینرزین آمین داررزین اپوکسیرزین ایزوفتالیکرزین پلی استررزین پلی استر غیر اشباعرزین پولیشیرزین سنگ تراورتنرزین سنگ مصنوعیرنگ پولیشیرنگ پولیشی چوبرنگ پولیشی کابینتعمدهعمده رزینفروش عمده انواع رزینفروش عمده پلی استر غیراشباعفروش عمده رزین رزین پلی استرفروش عمده رزین فایبرگلاسفروش عمده رزین مبلسازیفروش عمده رزین مجسمه سازیقیمت عمده رزینقیمت عمده رزین مجسمه سازیقیمت عمده رزین مجسمه سازی از کارخانهکارخانه پخش کنندهکارخانه پخش کننده رزینمجسمه سازینانو حسگرهای اپتیکینیتروژن دی اکسید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *