رزین پلی ­استر

Polyester Resin 

مواد پلیمری(پیش پلیمری) که حاصل واکنش اسید­های دو یا چند عاملی با الکل­های دو یا چند عاملی می­باشد که این مواد براساس نوع اسید مصرفی به دو دسته اشباع و غیر­اشباع تقسیم می­شوند.

کهربوشهر

1-رزین­های پلی ­استر غیر­اشباع  

Unsaturated Polyester Resins

رزین­های پلی ­استری که حاصل واکنش الکل­ها و اسید­های دو یا چند عاملی می­باشد که در این نوع پلی ­استر از اسید­های دارای باند دوگانه مانند مالئیک انیدرید یا فوماریک اسید استفاده شده است. به دلیل استفاده از این نوع اسید در زنجیره پلیمر، پیوند­های دوگانه وجود دارد که به آن غیر­اشباع گفته می­شود.

2- رزین­های پلی ­استر اشباع

Saturated Polyester resins

  رزین­های پلی ­استری که از واکنش اسید­ها و الکل­های دو یا چند عاملی تولید می­شوند. در این نوع در هیچ­کدام از الکل­ها و اسید­های مصرفی باند دوگانه وجود ندارد و به همین دلیل زنجیر پلیمر اشباع و بدون باند دوگانه است.

جهت خرید وفروش این محصول با مشاوران ما در تماس باشید:

مدیریت فروش : مهندس علیرضا بیات

09120179639

کارشناس فروش:

مهندس فرشته راد:

09033229935-36

نخستین شناور مسافربری با بدنه کامپوزیتی با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی به آب انداخته شد.

شناور حمل بار و مسافربری به آب انداخته شده، از الیاف کربن و الیاف شیشه ساخته شده است، که برای نخستین بار در ایران از این جنس برای ساخت بدنه شناور استفاده شده است. ویژگی منحصر به فرد این جنس استحکام بالا و در عین حال سبکی وزن است، که این ویژگی باعث کاهش مصرف سوخت و انرژی می شود.

در ساخت این شناور، از رزین، الیاف شیشه وتزئینات، سیستم های تاسیساتی همچون نرده وپله، فندر، شیشه ها، چوب و سیستم سکان وسیستم کابل کشی و روشنایی استفاده شده است، که تمامی این موارد مصرفی تولید داخل اند.

به طور حتم استفاده از تولیدات داخلی موجب جلوگیری از انتقال ارز به واسطه تامین نیازها و تقویت صادرات وکسب مزیت رقابتی در جهان می شود.

از سوی دیگر، کاهش وابستگی ارزی به کشورهای بیگانه و تقویت پول ملی از یک سو و اتکا به آن در معاملات ومبادلات اقتصادی وجلوگیری از انتقال سرمایه ها به خارج از کشور از سوی دیگر زمینه های به کارگیری سرمایه ها در فرآیند تولیدات داخلی را فراهم می کند.

از جمله مزایای این طرح می توان به کاهش مشکلات مربوط به حمل و نقل وگمرک ناشی از واردات کالا، کاهش تورم ناشی از کمبود عرضه به واسطه افزایش تولید، کاهش قیمت تمام شده محصولات به واسطه تولید انبوه وصرفه جویی های اقتصادی بواسطه استفاده بهینه از تجهیزات تولید و صرفه جویی های ناشی از مقیاس تولید اشاره کرد.

لازم به ذکر است: ستادتوسعه فناوری وصنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی، در سال 97 در نظر دارد از طرح های فناورانه یحوزه های مرتبط، در قالب ارائه تسهیلات حمل ونقل حمایت به عمل آورد.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

جهت خرید و فروش بدون واسطه رزین با شماره های زیرتماس حاصل فرمایید:

مهندس علیرضا بیات: 09120179639

مهندس فرشته راد: 09033229935-36

Arkema قصد دارد ظرفیت تولید رزین های مایع پیشرفته سخت شونده با نور خود را در کارخانه Nansha واقع در جنوب Canton چین تا 30 درصد افزایش دهد. این خط تولید جدید به Arkema کمک می کند تا بتواند نیاز های در حال رشد بازار آسیا در بخش های الکترونیک ، چاپ سه بعدی ، چسب ها و جوهرافشانی را تامین کند. در این خط جدید پیشرفته ترین رزین های مایع سخت شونده با UV، LED و EB تولید خواهد شد. این رزین ها مزایای عملکردی زیادی در سامانه های سخت شونده با نور ایجاد می کنند. این رزین ها در تولید و طراحی مدار های چاپی ، گوشی های هوشمند، تبلت ها و صفحه نمایش تلویزیون استفاده می شوند.
در این خط رزین های بی همتای N3xtDimension نیز جهت محصولات چاپ شده سه بعدی تولید خواهد شد. به گفته Christophe Andre نایب رئیس اجرایی بخش Advanced Materials در Arkema ، این سرمایه گذاری موقعیت Arkema را در بازار رزین های سخت شونده با نور استخکام می بخشد و کمک می کند تا بتواند خدمات بهتری به مشتریان خود در سرتاسر جهان ارائه دهد. Sartomer یکی از شرکت های پیشرو در زمینه رزین های ویژه سخت شونده با نور می باشد و دارای واحد های تولیدی و مراکز تحقیقاتی در اروپا ، آسیا و امریکا می باشد. این رزین های مایع فاقد حلال پیشرفته، دوستدار محیط زیست بوده و از نظر میزان ترکیبات آلی فرار (VOC) مطابق با استاندارد های جهانی می باشند.

رزین پلی فنیل سولفات

گروه ترجمه و تولید محتوا در کهر شرکت Toray اعلام کرده است که به تازگی موفق به توسعه نوع جدیدی از رزین پلی‌فنیل‌سولفات (PPS) با بالاترین درجه انعطاف ممکن در عین حفظ خواص عالی در مقاومت گرمایی و شیمیایی شده است. این شرکت قصد دارد از ماه آوریل ۲۰۱۹ کاربردهای جدید این محصول را ابتدا در صنعت خودرو و سپس در صنایع دیگر معرفی کند. رزین PPS یک پلاستیک فوق مهندسی است که توازن خوبی میان خواص مقاومت شیمیایی و گرمایی ایجاد کرده است و فروش آن به صورت سالیانه رشد تقریبا ۷ درصدی داشته است. این محصول به صورت گسترده در صنعت خودرو، در کاربردهایی که نیازمند مقاومت گرمایی، سبکی و استحکام بالا (برای جایگزینی با فلز) است به کار می‌رود. از سوی دیگر رزین PPS در کاربردهایی که نیازمند انعطاف است، مانند لوله‌ها یا واشر،‌ شامل الاستومر خواهد بود. علی‌رغم این خواص عالی، محدودیت‌هایی نیز در ایجاد انعطاف در این رزین به ویژه برای حفظ خواص مقاومت گرمایی و شیمیایی وجود داشته و توسعه رزین‌های PPS با انعطاف بالا در طول سالین چالش‌برانگیز بوده است. اما شرکت Toray موفق به تولید محصولی با بالاترین درجه انعطاف در سطح مدول الاستیک ۱۲۰۰ مگاپاسکال شده است. این سطح از انعطاف با بهینه‌ کردن ساختار بسپار با استفاده از نوآوری در طراحی مواد مبتنی بر یک پایگاه داده گردآوری شده نتیجه چندین سال تحقیق و توسعه و همچنین با استفاده از فناوری کنترل دقیق آلیاژ (فناوری nanoalloy® که در اختیار این شرکت است) حاصل شده است. استحکام مکانیکی این رزین جدید حتا پس از ۱۰۰۰ ساعت آمایش تحت دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد نیز کاهش نمی‌یابد و این رزین مقاومت بالایی نسبت به اسیدها و مواد خنک‌کننده ماشین‌ها دارد که در محیط واقعی عملیات مورد نیاز است. این شرکت هم‌اکنون در حال پیشبرد روندی است که به تایید فرآیندپذیری این رزین به ویژه در پیاده‌سازی در کاربردهای لوله‌کشی خودرو می‌انجامد. پیش‌بینی می‌شود که این ماده امکان استفاده از رزین‌ها را در لوله‌کشی خودروها فراهم کند که تا امروز ممکن نبود و به این ترتیب تعداد قطعات کاهش و از پیچیدگی فرایند نیز کاسته می‌شود. رزین جدید PPS مبتنی بر تکامل دو فناوری اصلی در شیمی بسپار و نانوفناوری توسعه یافته است. شرکت Toray این ماده جدید را به عنوان ماده‌ای برای دنیایی بدون گازهای گلخانه‌ای مطرح کرده است. ایده این شرکت مبتنی بر دو اصل است: کاهش وزن قطعات ساخته شده از یک سو سبب کاهش مصرف انرژی شده و از سوی دیگر گازهای تولیدشده با جذب کامل در محیط وارد اتمسفر نمی‌شوند.